<

Edin Džeko u idealnom timu prvog kola Serije A

Edin Džeko odigrao je sjajnu partiju protiv Genove (3:3), a iskusni bosanskohercegovački reprezentativac postigao je pogodak i upisao asistenciju.

To mu je donijelo mjesto u najboljem timu prvog kola italijanske Serije A, prenosi Oslobođenje.ba.

Džeko je u šestoj minutu asistirao Cengizu Underu za pogodak, a zatim je u 30. minuti sjajno primio loptu i “promiješao” odbranu Genove, te postigao pogodak. Proglašen je igračem utakmice, a zatim je uvršten u tim kola.

Portal SofaScore Džekin nastup ocijenio je sa 8.7, a njemu u napadu dtruštvo prave Muriel iz Atalante i Immobile iz Lacija. Vezni red čine Insigne (Napoli), Brozović (Inter), Pulgar (Fiorentina) i Candreva (Inter). U odbrani su Škrinar (Inter), Chiellini (Juventus) i Becao (Udinese). Na golu je Starkosha (Lazio).